szkolenia językowe

English? My pleasure!

Zapraszam na indywidualne zajęcia z języka angielskiego dla dorosłych. Angielski ogólny, medyczny, biznesowy. Częstotliwość, czas trwania i tematyka zajęć indywidualnie dopasowana do Twoich potrzeb. Zobacz przykłady kursów, które najczęściej prowadzę, może znajdziesz coś dla siebie. Jeśli jednak Twoje potrzeby są inne to… super! Uwielbiam wyzwania, poza tym zdecydowanie nie wyczerpałam tu listy możliwych kombinacji. 🙂

Archeo

Język angielski ogólny, czasem z elementami medycznego/ biznesowego. Dla osób, które chcą powtórzyć i uporządkować swoją wiedzę językową.

Jeśli uczyłeś się angielskiego dawno temu i miałeś długą przerwę lub jesteś tzw. fałszywym początkującym (false beginner), a teraz chcesz „odkopać tę wiedzę” i ją uporządkować, to jest to kurs właśnie dla Ciebie.

Powtórzymy konstrukcje gramatyczne i odświeżymy słownictwo, dłużej zatrzymując się przy tych zagadnieniach, które „zakopały się” głębiej. Tempo i program zostaną całkowicie dostosowane do Ciebie i będą modyfikowane w trakcie kursu. Dzięki temu nie będziesz marnować czasu na powtarzanie tego, co pamiętasz, ani nie będziesz się stresować z powodu zbyt szybkiego przerabiania trudniejszych dla Ciebie zagadnień.

Po ukończeniu tego kursu będziesz gotów rozpocząć np. „zrównoważony rozwój”.

Jak długo trwa kurs? Tyle, ile będziesz potrzebować.

Zrównoważony rozwój

Język angielski ogólny. Ten kurs w równym stopniu koncentruje się na czterech podstawowych umiejętnościach językowych – czytaniu, słuchaniu, pisaniu i mówieniu.

Rozwojowi tych umiejętności towarzyszy również poszerzanie słownictwa i szlifowanie wymowy.

Cel i tempo kursu ustalimy wspólnie, w zależności od Twoich potrzeb. Może potrzebujesz tylko utrzymać kontakt z językiem, nie powalając sobie na cofanie się, ale wystarczy Ci bardzo powolny progres? A może chcesz dość szybko przeskoczyć na wyższy poziom?

Ty decydujesz.

Cel certyfikat

Język ogólny. Celem kursu jest przygotowanie do egzaminu Cambridge, B2 First (dawniej FCE), C1 Advanced (dawniej CAE) lub C2 Proficiency (dawniej CPE).

Ten kurs to taki „zrównoważony rozwój” (patrz wyżej), poszerzony o strategie egzaminacyjne i trenowanie zadań typowych dla danego egzaminu. Tyle, że tu już nie ma mowy o powolnym dreptaniu wprzód.

Jeśli chcesz to zdać, to trzeba działać z energią!

Gadu-gadu

Język angielski ogólny. Dla osób, które chcą się skoncentrować na rozmawianiu.

Jeśli zależy Ci tylko na zdobyciu umiejętności porozumiewania się, bo na przykład w rodzinie pojawił się niedawno anglojęzyczny zięć, co daje pewną szansę na anglojęzyczne wnuki, to mam coś dla Ciebie.

Skupimy się na mówieniu i nauce słownictwa używanego w codziennych sytuacjach. Nauczę Cię poprawnie używać struktur gramatycznych bez nadmiernego zawracania sobie głowy teorią.

Będziemy ćwiczyć rozumienie ze słuchu, koncentrując się na wybranych przez Ciebie akcentach.

Pisanie i czytanie ograniczymy do niezbędnego minimum.

Piguła wiedzy

Język ogólny, medyczny lub biznesowy, ewentualnie obejmujący słownictwo z innej branży. Krótki, intensywny kurs przygotowujący na określoną okoliczność.

Ten kurs będzie dla Ciebie odpowiedni, jeśli potrzebujesz w krótkim czasie przyswoić konkretną dawkę wiedzy lub podszlifować konkretną umiejętność, np. przygotować się do prezentacji lub opanować trochę słownictwa przed wyjazdem na wakacje („Słówka w plecaku”), spotkanie biznesowe („Słówka w aktówce”) czy konferencję naukową („Przegląd słówek”).

A może chcesz dobrze wypaść w czasie przetargu lub rekrutacji lub się przygotować na wizytę anglojęzycznego pacjenta („Angielski pacjent”).*

Taki krótki kurs obejmuje zazwyczaj kilka spotkań, podczas których koncentrujemy się na wyznaczonym zagadnieniu. Pomogę Ci zebrać potrzebne słownictwo (także branżowe) i przydatne w danych okolicznościach zwroty oraz przetrenować wystąpienie lub potencjalną rozmowę.

Zajęcia ze mną, czyli co, gdzie, jak?

CO?

Uczę dorosłych języka angielskiego – ogólnego, medycznego i biznesowego.

Częstotliwość zajęć oraz czas trwania i przebieg kursu dopasowuję indywidualnie do potrzeb każdej osoby. Potrzeby te określam na pierwszym spotkaniu konsultacyjnym, na którym oceniam także poziom zaawansowania słuchacza.

Następnie wspólnie wyznaczamy cele i horyzont czasowy na ich realizację.

GDZIE?

Zajęcia prowadzę tylko online, wykorzystując platformę Zoom (ewentualnie Skype). Jest bardzo przyjazna i prosta w obsłudze.

Dostaniesz także swoje miejsce w chmurze, gdzie będę Ci na bieżąco wrzucać materiały z zajęć, ułożone chronologicznie i opatrzone odpowiednim opisem, by zawsze były łatwe do odnalezienia. Dzięki temu będziesz mieć do nich dostęp z dowolnego urządzenia. Moi kursanci bardzo sobie chwalą to rozwiązanie.

JAK?

Stawiam na różnorodność materiałów, więc będziesz uczyć się nie tylko ode mnie, ale i od rodzimych (i nie tylko) użytkowników języka – bardzo często korzystam z filmów na You Tube – do każdego tematu dobieram najbardziej wartościowy materiał ilustracyjny, oszczędzając Ci wielu godzin przeszukiwania bezkresnych zasobów Internetu.

Jeśli będziemy korzystać z podręcznika, to z takiego, który zawiera tematy interesujące osoby dorosłe. Dodatkowo dobiorę materiały zgodnie z Twoimi zainteresowaniami.

Możemy też popracować na materiałach naukowych, zwłaszcza medycznych lub z kręgu nauk biologicznych.

Ale jeśli jesteś wiecznym dzieckiem ukrytym w skórze dorosłego, to też fajnie, pogadamy o Harrym Potterze i bohaterach Marvela. 🙂

DLACZEGO?

Zawsze staram się, aby zajęcia nie były nudne i by nie zabrakło na nich humoru, ale przede wszystkim zależy mi na tym, aby obcowanie z językiem angielskim było dla Ciebie przyjemnością.

Jeśli (tak jak ja) lubisz czytać, będę Ci podsuwać teksty dostosowane do Twojego poziomu i nawet nie spostrzeżesz się, kiedy zaczniesz do poduszki czytać po angielsku.

Jeśli (tak jak ja) uwielbiasz wsłuchiwać się melodię języka, to będę Ci wybierać ciekawe filmy lub podcasty do słuchania, czasem też posłuchamy muzyki.

Jeśli (jak mnie) kręci Cię porozumiewanie się i dyskusja na różne tematy, to sobie pogadamy…

English? My pleasure!

(and I mean it)